Menu

Vystoupení na mezinárodní konferenci NIDV na téma Další vzdělávání pedagogických pracovníků v éře digitálních technologií (spolu s O. Neumajerem)

27.11.2015 - Zprávy

Ve středu 2. 12. 2015 se v Praze uskuteční mezinárodní konference na téma „Další vzdělávání pedagogických pracovníků jako součást jejich profesního rozvoje“, na níž budu prezentovat příspěvek, který jsme připravili s kolegou dr. Neumajerem.

Název příspěvku: Další vzdělávání pedagogických pracovníků v éře digitálních technologií

Autoři: O. Neumajer, J. Zounek

Anotace: Autoři se budou ve svém příspěvku věnovat dalšímu vzdělávání pedagogických pracovníků v několika rovinách. V úvodu se zaměří na budoucnost, když představí klíčové myšlenky Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020. Soustředí se přitom na problematiku vzdělávání a dalšího vzdělávání učitelů v oblasti digitálních technologií, která patří v této vizi k významným tématům. V další části se autoři zaměří na vybrané možnosti a formy dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků podporované digitálními technologiemi. O tomto tématu budou uvažovat v souvislosti s „tradičními“ požadavky na profesní výbavu učitele, ale i v kontextu výzkumných dat a zahraničních zkušeností.

Místo konání: Národní technická knihovna, Praha 6; Ballingův sál. Více o konferenci zde (program).